Tie­do­te: Yh­dis­tyk­sen toi­mis­to pal­ve­lee etä­nä

Tampereen seudun Näkövammaiset ry haluaa osaltaan hillitä koronaviruksen leviämistä ja on keskeyttänyt toistaiseksi toiminnot, joissa ollaan fyysisessä yhteydessä toisiin ihmisiin. Toimiston työntekijöihin voi olla yhteydessä etävälinein. 

Yhdistyksen hallitus on päättänyt, että kevätkokousta ei järjestetä 18.4.2020, vaan se siirretään hallituksen myöhemmin päättämään ajankohtaan. Tästä tiedotetaan jäsenille myöhemmin. Yhdistyksen jäsentiedotteen 2/2020 lähettäminen siirtyy, koska kevään tapahtumat ovat peruuntuneet. 
  
Nämä henkilökohtaista kontaktia edellyttävät palvelut on suljettu toistaiseksi: 
• yhdistyksen järjestämät vertais- ja harrasteryhmät, yleisötapahtumat ja koulutukset 
• äänilehtitoiminta  
• opas- ja avustajapalvelun käynnit 
• tietotukipalvelun kotikäynnit 
• apuvälinepalvelu 
• asiointi Kuninkaankadun ja Aleksis Kiven kadun tiloissa. 
 
Yhdistyksen henkilökunta palvelee etänä puhelimitse ja sähköpostitse. Yhteystiedot 

Seuraa nettisivujamme sekä Facebook- ja Twitter-kanaviamme.  
  
Lisätietoa: puheenjohtaja Esko Jantunen, puh. 050 631 51 ja s-posti xjantunen@kolumbus.fi  

Lue myös: Näkövammaisten liiton palvelut poikkeusaikana.

Tälle sivulle päivitetään tietoa palveluistamme.

TIEDOTE 24.3.2020